آتلانتیس بایر آلمان

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516002

031-37515855

031-37515359

آتلانتيس اُ . دي بایر آلمان
 
مورد و محل آزمايش :
علفكش آتلانتيس با فرمولاسيون اُ . دي ( روغن قابل انتشار ) ت كنترل تعداد زيادي از گونه هاي علفهاي هرز كشيده برگ و پهن برگ گندم به جز جو دره و جو موشي ، بصورت پس رويشي مورد تائيد قرار گرفته است .
 
خواص بيولوژيكي :
آتلانتيس علفكشي سيستميك ، انتخابي و دو منظوره است كه پس از تماس با برگهاي علفهاي هرز ، ماده موثر آن داخل آوندهاي چوب و آبكش بطرف بالا و پائين گياه حركت مي كند . طرز تاثير آتلانتيس جلوگيري از سنتزآنزيم استوهيدروكسي اسيد مي باشد .
وجود ماده ايمن كننده در علفكش آتلانتيس ، موجب بالا رفتن خاصيت انتخابي آتلانتيس در گندم مي شود بدون آنكه تاثيري در اثر علفكشي آن بگذارد ماده ايمن كننده بصورت يك كاتاليزور عمل مي كند وموجب تجزيه سريع مواد موثر علفكش آتلانتيس در گندم مي شود .
 
 علائم تاثير :
بعد از سمپاشي با آتلانتيس ، مواد موثر اين علفكش به سرعت توسط علفهاي هرز حساس جذب شده و در طول 48 ساعت بعد از سمپاشي ، رشد علفهاي هرز حساس متوقف مي شود . با توجه به شزايط اقليمي هر منطقه ، 5 تا 7 روز بعد ازسمپاشي ، اولين علائم تاثير علفكش بصورت رنگ پريدگي علفهاي هرز ديده مي شود . 10 تا 14 روز پس از سمپاشي رنگ علفهاي هرز زرد شده و بافت هاي مرده در علفهاي هرز ظاهر مي شود و بالاخره 4 تا 6 هفته پس از سمپاشي با آتلانتيس ، مرگ كامل علفهاي هرز حساس روي مي دهد .
 
موارد مصرف :
آتلانتيس قادر به كنترل علفهاي هرز كشيده برگ و پهن برگ در گندم زمستانه مي باشد . علفكش آتلانتيس روي علفهاي هرز كشيده برگ كه در برابر علفكش هاي گروه فوپ مقاوم شده اند نيز موثر مي باشد .
 
موارد عدم مصرف :
از مصرف آتلانتيس در مزارع جو جداَ خودداري كنيد .
 
 شرايط مصرف :
از مصرف آتلانتيس در مزارعي كه گندم آن به دلايل ذيل تحت استرس مي باشد ، خودداري نمائيد : سرما ( يخبندان ) ، گرماي زياد ( خشكي خاك ) ، كمبود مواد غذايي در خاك ، ضعيف بودن گياه به علت آفات و بيماريها ، خاكهاي شور و بالاخره باقي ماندن آب در سطح مزرعه ( غرقاب ) از عدم بارش باران تا 4 ساعت بعد از مصرف آتلانتيس اطمينان حاصل نمائيد . از باد برگي يا پاشيدن آتلانتيس روي ساير گياهان خودداري شود . با توجه به فرمولاسيون جديد ( OD ) نياز به افزودن روغن جهت افزايش اثر علفكشي نمي باشد . از علفكش آتلانتيس بيش ازيكبار در هر فصل زراعي استفاده ننمائيد . جز در موارد ذكر شده فوق مصرف نشود .
 
زمان مصرف :
بهترين زمان مصرف از مرحله 2 برگي تا اواسط پنجه زني علفهاي هرز كشيده برگ و 2 تا 6 برگي علفهاي هرز پهن برگ مي باشد .

 مقدار مصرف :
5/1 ليتر در هكتار ، يك نوبت در سال .
 
طرز تهيه محلول سم :
ابتدا درظرفي تميز مقدار لازم از سم را با آب مخلوط كرده و خوب هم بزنيد ، سپس مخزن سمپاش را تا نيمه از آب پر نماييد و محلول تهيه شده را درون مخزن ريخته و خوب هم بزنيد ، سپس بقيه آب مورد نياز را به مخزن بيافزاييد تا غلظت مورد نظر حاصل شود . دقت شود تا در تمام طول سمپاشي همزن سمپاش فعال باشد .
 
مديريت كاربرد آفت كش ها :
قبل از مصرف مخلوط آتلانتيس با سموم ديگر ( قارچكش و علف كش ) در سطوح وسيع ، آزمايش تشخيص اختلاط پذيري در سطح كم انجام شود . از اختلاط آتلانتيس با حشره كش هاي گروه فسفره آلي ( فنيتراتيون ، فنتيون و غيره ) خودداري نمائيد . ازاختلاط با روغن معدني و يا پارافين ( ولك ) خودداري شود . از اختلاط با انواع كودها خودداري نمائيد . در صورتيكه گندم به صورت آبي كشت گردد و يا ميزان بارندگي بيش از 400 ميلي متر در سال باشد محدوديتي براي كشت دوم ( به جز نخود و عدس در حدود 15 ماه ) وجود ندارد ، با اين وجود توصيه مي گردد كه از مصرف آتلانتيس 120 روز گذشته باشد و زمين قبل از كشت دوم به عمق 30 – 20 سانتي متر شخم زده شود . چنانكه مزرعه گندمي كه با علف كش آتلانتيس سمپاشي شده بطور ناگهاني در اثر سرمازدگي و يا دلايل از بين برود مي توان بعد از 15 روز ، محصولاتي نظير گندم ، جو و يونجه كاشت ، مشروط بر اينكه خاك بخوبي شخم زده شود ( حداقل 25 سانتي متري ) .

شرايط نگهداري :
سم را دور از دسترس اطفال و حيوانات در بسته بندي اصلي با درب بسته ، در انبارهاي در بسته ، به دور از آفتاب ، رطوبت و مواد غذايي انسان و دام نگهداري كنيد . اين سم در درجه حرارت ( 30 – 0 ) درجه سانتيگراد بمدت 2 سال قابل نگهداري مي باشد . از نگهداري سم بصورت محلول آبي خودداري كنيد .

احتياطات لازم :
قبل از سمپاشي هميشه بر چسب روي قوطي سم را مطالعه فرمائيد . از تماس غير ضروري با سم خودداري كنيد . دور از دسترس كودكان و مواد غذايي و در محل هاي مقفل نگهداري شود . زمان سمپاشي از وسائل استحفاظي لازم مانند : لباس محافظ مناسب ، دستكش ، ماسك و عينك استفاده نمائيد . در صورت تماس با پوست و چشم بلافاصله با صابون و آب كافي نقاط آلوده را شستشو دهيد . اگر احساس ناراحتي كرديد به پزشك مراجعه نمائيد و برچسب سم را نشان دهيد . سم را فقط در ظرف اصلي نگهداري كنيد . ازقوطي خالي سم براي مقاصد متفرقه استفاده ننمائيد . تمام محتوي قوطي را مصرف كنيد . از كشيدن سيگار هنگام سمپاشي اكيداَ خودداري گردد ، برخلاف جهت باد سمپاشي نكنيد . از بازكردن سوراخ نازل بوسيله دهان خودداري كنيد . براي اين كار از برس استفاده نمائيد .