محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359


لوبیا سبز - Phaseolus vulgaris
 
گیاهی است یکساله ، دارای یک ریشه اصلی راست و ریشه های فرعی فراوان، در روی ریشه های کوچک لوبیا غده های قهوه ای رنگ نامنظم ، تثبیت کننده ازت قرار گرفته است. 
لوبیای پا بلند: این نوع لوبیا دارای ساقه ی اصلی بلند و رشد نا محدود می باشد. این نوع لوبیا اغلب دارای پیچک هایی بوده که در جهت عقربه های ساعت به دور بوته های مجاور می پیچند. رنگ گل در این نوع لوبیا، سفید است.
لوبیای پا کوتاه: دارای ساقه اصلی کوتاه و رشد محدود میباشد. در این نوع لوبیا رشد طولانی پس از تولید 4 تا 8 میانگره پایان می یابد و از کنار برگ های اولیه شاخه های فرعی ظاهر می شوند که به گیاه فرم چتری می دهند. 
شرایط آب و هوایی:
لوبیا برای رشد به گرمای زیادی نیاز دارد و در آب و هوای خنک رشد آن کند بوده و مقدار محصول و عملکرد آن نیز کاهش می یابد. دمای مناسب خاک برای جوانه زنی بذر لوبیا بین 15 تا 19 درجه سانتی گراد است. گیاه لوبیا سبز در درجه حرارت 20 تا 25 درجه سانتی گراد بهترین رشد را دارد. لوبیا نسبت به طول روز یک گیاه بی تفاوت می باشد، بدین ترتیب تشکیل دانه و نیام آن تحت تاثیر طول روز واقع نمی شود. انواع بالا رونده آن نسبت به رطوبت زیاد و بارندگی فراوان مقاوم است ولی ارقام پا کوتاه آن رطوبت زیاد را تحمل نمی کند.
خاک:
لوبیا سبز برای جوانه زنی و رشد مطلوب به خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب نیاز دارد و در زمین های متوسط سنگین تا زمین های سبک، رشد خوبی دارد. pH مناسب خاک برای رشد لوبیا سبز تا 6 می باشد. در ضمن لوبیا سبز به شوری خاک حساس است. بذرها معمولا بین 6 تا 10 روز بعد از کاشت سبز شده و توسعه اولین برگ های سه برچه ای حدود 15 روز بعد از سبز شدن طول می کشد.
کاشت:
فاصله دو بوته در ارقام پا کوتاه 10 سانتی متر و فاصله دو خط کشت حدود 90 سانتی متر در نظر گرفته می شود. در ارقام پا بلند فاصله دو بوته 30 تا 40 سانتی متر و فاصله دو خط کشت از یکدیگر حدود 90سانتی متر می باشد. ارقام پا کوتاه نیازی به قیم ندارند، ولی برای انواع پابلند و رونده باید قیم در نظر گرفته شود. نصب قیم قبل از گل دهی انجام می گیرد.
برداشت:
بطورکلی زمانیکه دانه در داخل غلاف تشکیل شده باشد و طول غلاف یک سوم اندازه واقعی خود رسیده باشد لوبیا سبز قابل برداشت است زمان برداشت آن نیام باید سبز، جوان ، آبدار ، ترد و شکننده باشد. اگر غلاف دیر برداشت شود در این صورت حالت شکنندگی و ترد خود را از دست می دهد و حالت فیبری به خود می گیرد. برداشت لوبیا سبز معمولاً با دست انجام می گیرد. بطورکلی انواع پاکوتاه در 2 تا 3 مرحله و لوبیای پابلند را 5 تا 6 مرحله برداشت می کنند مقدار محصول برای انواع پاکوتاه حدود 8 تا 13 تن و برای لوبیای پابلند 20 تا 28 تن در هکتار است.
برخی خواص لوبیا سبز:
1) لوبیا سبز منبعی سرشار از آهن است.
2) لوبیا سبز از مبتلاء شدن به سرطان روده جلوگیری می‌کند.
3) لوبیا سبز به دلیل غنی بودن از ویتامین C و بتاکاروتن به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کند.
4) لوبیا سبز برای بیماران قلبی مبتلا به دیابت و بیمارانی که دچار گرفتگی عروق هستند، مفید است.
5) مصرف مقادیر کافی اسیدفولیک موجود در لوبیا سبز منجر به کاهش ابتلا به افسردگی می شد.
6) لوبیا سبز به دلیل داشتن ویتامین K، ‌ برای ساختن استخوان هایی قوی بسیار مهم است.