محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

گل کلم -Brassica oleracea 
 
کلم گل از خانواده کروسیفر یا چلیپیان می باشد. این گیاه دو ساله بوده ودر سال اول طی رشد رویشی تولید مجموعه ای از گل خوراکی می کند و در سال دوم به گل و بذر می نشیند. اندام مورد استفاده در این کلم غنچه های نارس باز نشده است. تعداد زیادی غنچه روی طبقی قرار داده به آن کورد Curd  می گویند و همین قسمت و دم گل های آن قسمت خوراکی سبزی را تشکیل می دهد. این گیاه در آغاز دوره رویش شبیه کلم پیچ است ولی طی رشد بعدی بر خلاف کلم پیچ برگهای آن به هم نمی پیچند و از وسط بوته ساقه نسبتاً کوتاهی که شامل یک مجموعه سفید گلهای جوان همراه با دمگلهای نسبتاً پهن است ظاهر می شوند.
شرایط آب و هوایی:
گل کلم هوای خنک را دوست دارد. بسیاری از باغبانان این گیاه را در بهار و پاییز پرورش می‎دهند. نقش عامل دما در تولید کلم گل بیش از عوامل فتوپریود و رژیم آبیاری است. دمای مناسب برای این گیاه 27 درجه با طیف حرارتی بین 7 تا 29 درجه سانتیگراد است .
خاک:
زمین که کلم گل، در آن کاشته می شود بایستی مراقبت شود که زیاد مرطوب نباشد و در زمین های زیاد مرطوب، زهکشی زمین ضرورت دارد.  بنابراین خاک باید غنی و زهکش باشد. خاکی که کمی قلیایی باشد بهترین انتخاب است.
کاشت:
بیشتر به روش نشاءکاری کشت می شود. میزان مصرف بذر در حدود 400 گرم بذر برای هر هکتار می باشد. 
برداشت: 
زمانی که کلم گل، به رشد مناسب رسید، برداشت آن آغاز می شود و به تناوب برداشت می گردد. برای برداشت کلم گل، بوته ها را از زیر ساقه به وسیله چاقوی تیز قطع نموده و به مصرف میرسانند .درصورتی که برداشت کلم گل به موقع انجام نگردد، گل آن تغییر رنگ می دهد. بنابراین زمان برداشت را بایستی همیشه در نظر داشت.
برخی خواص گل کلم:
1- پیشگیری از سرطان
2-کمک به هضم بهتر 
3- منبع آنتی‌اکسیدان‌ها
4- ضد التهاب
5- مصرف گل کلم در بارداری
6- منبع ویتامین‌های گروه B
7- کمک به سلامت قلب
8- کمک به کاهش وزن
9- تقویت حافظه
10- دفع سموم توسط کبد