محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

کلم پیچBrassica.o.var.capitata
 
کلم پیچ گیاهی بومی اروپاست. دارای ریشه سطحی و کوتاه می باشد که برگ های آن بر روی ساقه کوتاه و نسبتا ضخیمی به صورت یک مجموعه کروی شکل ظاهر می شوند. گرده افشانی کلم ها با باد و حشرات انجام می گیرد. گیاهی خودگشن ولی دگرگشنی نیز در آن گزارش شده است. کلم پیچ نسبت به طول روز حساس نیست (روز خنثی). 
برخی از خواص کلم پیچ: 
کلم پیچ سرشار از آنتی اکسیدان های قدرتمند، مواد معدنی، مواد ضد سرطان، بتاکاروتن و ویتامین¬های C و K  است. کلم پیچ می تواند به کاهش کلسترول و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند.
آب و هوا:
 کلم پیچ طالب آب و هوای معتدل است. دمای بهینه برای رشد رویشی بین ١۵ تا٢٠ و حداقل آن برای رشد رویشی حدود ١درجه سانتیگراد است. بطورکلی دمای کمتر از ١٠ و بالای ٢۵ درجه سانتیگراد شرایط مطلوبی را برای تولید این گیاه فراهم نمی کند. کلم پیچ در شرایط آب و هوایی خنک و رطوبت بالا به خوبی رشد می کند.
خاک: 
زمین های عمیق و سنگین با سطح آب زیرزمینی حدود یک متر، شرایط مناسبی را برای تولید کلم ها فراهم می کنند.PH مناسب رشد ۶ تا ۵/۶ است ولی در PH ۵/۵ تا ۷ نیز رشد اقتصادی دارد.
کاشت:
 به سه روش انجام می¬شود:
 الف) کاشت مستقیم بذر در مزرعه
بذرها روی ردیف هایی که فاصله آن ها حدود ۹۰ سانتیمتر است کاشته می شوند. پس از تنک کردن، باید فاصله بوته ها از یکدیگر، ۴۵ تا ۶۵ سانتیمتر باشد.
ب) کاشت در خزانه فضای باز: که این روش مرسوم ایران است.
ج)کاشت در شاسی سرد: که باعث کوتاه شدن دوره رشد محصول می گردد.
برداشت: 
زمان آن بسته به نوع رقم درمکان های مختلف متفاوت است. برداشت محصول زمانی صورت می گیرد که گیاه حالت کروی به خود گرفته، برگ ها به طوری محکم و سفت روی هم پیچیده شده و به حجم یا اندازه طبیعی خود رسیده باشند. برای برداشت، ساقه گیاه در نزدیکی سطح خاک، با چاقو بریده می شود و سپس محصول به بازار ارسال می گردد.
کلم پیچ به 3 دسته کلی تقسیم می¬شود:
الف : کلم پیچ سفید(B.o.var.c.f. alba)
ب : کلم پیچ قرمز (B.o.var.c. f. rabra)
ج: کلم پیچ میلان  (B.o.var.c. f. sabuda)