محصولات / بذر

راههای ارتباطی واحد بذر( شرکت ترنم سبززاینده رود )

 03137516004 , 03137516002
https://t.me/taranomseeds
 
گیاهشناسی کدوCucurbita pepo
 
 گیاهی است علفی،یکساله،با ساقه کرکدار و خزنده،ریشه محکم و برگهای پنج لبی که گلهای نر و ماده آن جدا از هم بر روی گیاه قرار می گیرند. گلها به رنگ زرد و پنج لبی می باشند.گلهای ماده کوتاهتر از گلهای نر می باشند. ابتدا گلهای نر به صورت دسته ای و سپس گلهای ماده به طور جداگانه ظاهر می شوند.میوه گوشت دار ،درشت و کروی شکل و یا کم و بیش کشیده است. میوه رسیده به رنگ زرد یا سبز زرد می باشد. داخل هر میوه ۵۰۰ تا ۴۰۰ عدد دانه به رنگ سبز تیره یا زیتونی است. اطراف دانه ها را پوشش شفاف و ظریفی احاطه می کند. وزن هزار دانه آن ۳۰۰ تا ۱۰۰ گرم است.
آب و هوا:
گیاهی است روز بلند و دمای مورد نیاز برای جوانه زنی بذور۱۲ درجه سانتیگراد ولی دمای مطلوب برای رویش ۲۵ تا ۳۵ درجه است. 
خاک:
کدو برای رویش به  خاک خاصی نیاز ندارد ولی خاک های با بافت متوسط و غنی از مواد غذایی خاک های مناسبی برای کشت می باشد. خاکهای حاصلخیز با زهکشی خوب با دامنه ای از  pH ۵⁄۶ تا ۵⁄٧ بهترین وضعیت برای رشد و باردهی آن هستند.
کاشت:
بذرها باید در ردیف هایی به فاصله ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر کشت شود و فاصله بین دو بوته در روی ردیف ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر است. بهتر است کشت به صورت جوی و پشته ای انجام شود و ضمنا بذرها به علت حساسیت گیاه به بوته میری ، در بالای پشته ها کشت می شوند و در هر چاله ۳ تا ۵ بذر قرار گیرد.
برداشت:
کدو سبز اصولا دوماه پس از کاشت، قابل برداشت است. کدو قلیانی (با سر باریک) هنگامی که به اندازه 5 تا 8 سانتی متر رسیدند قابل برداشت هستند.
برای برداشت کدوحلوایی باید پوست آن کاملا سفت شود به طوری که با ناخن نتوانید روی آن خراش ایجاد کنید. کدو را باید از ساقه نزدیک به میوه و با چاقوی تیز چید.
خواص کدو:
1- کدو سبز از نظر تغذیه ای به عنوان یک منبع خوب ویتامین ث، ویتامین آ) به دلیل داشتن سطوح بالای کاروتنوئیدها مانند بتاکاروتن)، ویتانین ب1 و ب6، منیزیم، پتاسیم، مس، فیبر، فولات، فسفر، منگنز، ریبوفلاوین، پروتئین، روی، کلسیم، آهن، نیاسین، تریپتوفان، ویتامین K و... شناخته می شود.
2- از خطر ابتلا به ام اس و سرطان روده بزرگ محافظت می کند.
3- پیشگیری از بیماری های قلبی و دیابتی کمک می کند و همچنین خطر حمله ی قلبی و سکته ی مغزی را به وسیله ی کاهش فشار خون بالا، کاهش می دهد.