محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

 
گوجه فرنگی -Lycopersicum esculentum 
 
آب و هوا: 
این گیاه حساس به سرما، در دمای صفر درجه سانتیگراد بشدت آسیب میبیند. در مناطقی با روزهای بلند و آفتابی، دمای 19 تا 30 درجه سانتیگراد (برای مدت زمان 3 تا 4 ماه) و رطوبت به نسبت کم، به خوبی رشد میکند. رشد و نمو این گیاه در دمای بالاتر از 35 درجه سانتیگراد متوقف شده و رنگ قرمز مورد نظر برای میوه درجه یک ایجاد نمی¬شود.
خاک: 
کشت این گیاه در خاک¬های سبک، سبب زودرسی محصول و برخورداری آن از کیفیت بهتر می¬شود. مصرف کود حیوانی پوسیده، به مقدار 20 تا 30 تن در هکتار توصیه میشود. به کار بردن کودهای شیمیایی در کشت¬های ماشینی ضروری است.
کاشت : 
کشت به دو صورت می¬باشد:
نشاءکاری: هنگام نشاءکاری به ازاء هر هکتار، مقدار 400 گرم بذر را در خزانه می¬کارند و وقتی دانه ها به حد کافی رشد کردند، آنها را به مزرعه منتقل کرده و به فاصله 45 تا 120 سانتیمتر روی پشته¬هایی به عرض 100 تا 180 سانتیمتر می¬کارند.
بذرپاشی: در این کشت بذر با بذرپاش روی پشته هایی به عرض 120 تا 150 سانتیمتر کاشته و بعداز روییدن بذرها بوسیله تنک کردن، فاصله گیاهان را بین 30 تا 40 سانتیمتر تنظیم میکنند. مقدار بذر مورد نیاز در کشت مستقیم، 5/2 تا 4 کیلوگرم برای یک هکتار است.
 میوه (Fruit) :
میوه گوجه¬فرنگی سته (Berry) و از دو تا چند حفره تشکیل شده است. میوه¬ها گوشتی و دارای تعداد زیادی تخم های پهن می باشد. از نظر رنگ و شکل، دیررسی یا زودرسی، گوشتی یا آبدار بودن و بالاخره صاف یا چروک بودن گوجه فرنگی به واریته های مختلف تقسیم می شود.
تشکیل میوه :
مهم ترین عوامل موثر در تشکیل میوه گوجه فرنگی:
موادغذایی
درجه حرارت
طول مدت روز
تلقیح
برداشت:
در بازار ایران گوجه های زیتونی غالب شده بر گیلاسی به علت اینکه هم سفت است، عمر ماندگاری آن بالا و کمی هم خوشمزه تر است. این گوجه ها عمدتاً به صورت خوشه ای برداشت می شوند نه دانه ای به دلیل هزینه کارگری بالا و چون ریز هستند مشکلات برداشت پیش می آید و به صورت خوشه ای هم برداشت می شوند.  یکی از نکاتی که در گلخانه ها مطرح است و باید مورد توجه قرار گیرد مسئله بهداشتی بودن محیط گلخانه می باشد . معمولا پس از برداشت محصول گوجه فرنگی مازاد آن را از گلخانه خارج نموده سپس سقف ، دیواره ها ، وسائل حرارتی و تهویه ، کف گلخانه ، بسترها و گلدانها و به طور کلی تمام اشیاء موجود در گلخانه را به وسیله آب تمیز کنند .
برخی از خواص گوجه فرنگی:
1- گوجه‌فرنگی دارای مقدار زیادی پتاسیم است. همچنین جالب است بدانید که اکثر ما دچار کمبود پتاسیم هستیم. یک لیوان آب گوجه‌فرنگی حاوی 543 میلی‌گرم پتاسیم بوده و ½ فنجان سس گوجه‌فرنگی حاوی 454 میلی‌گرم پتاسیم می باشد 
2-  همچنین جالب است بدانید گوجه فرنگی دارای ویژگیهایی هست که وقتی  همراه با سایر چربی‌های مفید مثل آوکادو یا روغن زیتون، مصرف شود، جذب کارتینوئیدهای گیاشیمیایی در گوجه‌فرنگی، 2 تا 15 مرتبه بیشتر می‌شود.
3- با مصرف گوجه فرنگی هم لاغر می شوید و هم دچار بیماری های قلبی نخواهید شد. گوجه‌فرنگی بخش مهمی از رژیم‌های غذایی مدیترانه‌ای را تشکیل می‌دهد. در بسیاری از غذاهای مدیترانه‌ای از گوجه‌فرنگی یا سس آن استفاده می‌شود. 
4 -یکی از خواص گوجه فرنگی این است که گوجه فرنگی به دفع ساید اوریك كمك می كند.
5- برای درمان ورم ملتحمه چشم از گوجه فرنگی استفاده کنید.
6- مصرف گوجه فرنگی سنگ كلیه را دفع می كند.
7- یکی از خواص گوجه فرنگی جلوگیری از سرطان پروستات در اقایان است.
8- گوجه فرنگی از ورم آپاندیس پیشگیری خواهد کرد.
9- برش های گوجه‌فرنگی حاوی غلظت بسیار بالایی کارتینوئید هستند. این ماده در گوجه فرنگی با پوست خیلی بیشتر است .
10- طبق تحقیقی که در دانشگاه مونترآل انجام گرفت، مشخص شد رژیم‌های غذایی سرشار از گوجه‌فرنگی، به کاهش احتمال ابتلا به سرطان لوزالمعده هم کمک زیادی میکنند . در کل گوجه فرنگی ضد اکثر سرطان هاس