محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

گیاهشناسی خربزه (Melon)

Cucumis melo var. inodrus
 
خربزه گیاهی  یکساله و علفی است. دارای ساقه طویل و خزنده بوده و برگ های درشت بصورت متناوب در طول ساقه می رویند.
آب و هوا خربزه 
رشد خربزه در آب و هوای گرمتر بهتر انجام می شود. باید به سردی زمین، قبل از کاشت خربزه توجه شود. بهتر است بعد از آخرین سرمای بهاره و بعد از خشک شدن خاک، اقدام به کاشت خربزه کرد. در شرایط گرم تر، خربزه حداکثر محصول را خواهد داشت و طعم آن شیرین تر خواهد شد ولی بیشتر مورد حمله امراض خارجی قرار می گیرد. هوای ابری و بارانی در موقع رسیدن میوه سبب طعم و کیفیت مطلوب خربزه می شود.
خاک مناسب خربزه
خربزه در انواع مختلف خاک ها رشد می کند. مناسب ترین pH برای رشد خربزه 6 تا 7/6 می  باشد. خربزه به مقادیر زیادی کلسیم، پتاسیم، ازت و به مقدار کمتر اسید فسفریک نیاز دارد. بیشتر کلسیم خاک، توسط بوته مصرف می شود. گوشت خربزه دارای مقادیر قابل توجهی ازت و پتاس می باشد که آن ها را از خاک می گیرند.
مقدار مصرف بذر در هکتار: حدود 6-4 کیلوگرم
کاشت خربزه
خربزه عموما به صورت جوی و پشته ای کشت می¬ شود. فاصله هر جوی با جوی بعدی 2 متر باید باشد. بهتر است قبل از کاشت بذر، نهرها را پر از آب شود و بعد از چند روز که رطوبت اضافی تبخیر شد بذرها در گودال هایی به عمق 3 تا 5 سانتی متر کاشت شوند. در هر گودال 3 تا 4 بذر ریخته و روی آن را با خاک نرم و مرطوب می پوشانند. فاصله گودال ها از هم 50 سانتی متر باید باشد. بعد از سبز شدن بوته ها در مرحله 2 تا 3 برگی باید آن ها را تنک کرد. به این صورت که یک بوته قوی را انتخاب کرده و بقیه بوته ها را حذف می کنند. بعد از تنک کردن بوته ها برای جلوگیری از صدمه دیدن بوته توسط وزش باد، اطراف آن را خاک می دهند.
برداشت خربزه
برداشت خربزه بستگی به نوع، درجه حرارت، روش های حمل و نقل و فاصله تا بازار دارد. اگر محصول مصرف محلی دارد، برداشت وقتی صورت می گیرد که میوه کاملا رسیده ولی هنوز سفت باشد. اگر برای ارسال به بازارهای دوردست باشد کمی قبل از رسیدن آن را برداشت می کنند. معمولا در میوه رسیده برجستگی های روی پوست و یا شبکه هایی از خطوط نامنظم که روی پوست تشکیل شده اند سفت تر و برجسته تر می شوند. رنگ پوست تغییر کرده و از سبز تیره یا خاکستری مایل به سبز به رنگ سبز مایل به زرد در می آید. گاهی اطرام دم میوه شکافی ایجاد می شود که با رسیدن میوه شکاف ها عمیق تر شده و به همدیگر می رسند. ضمنا میوه رسیده به سهولت از دمگل جدا می شود. 
برخی خواص خربزه 
1- خربزه سرشار از ویتامین هایA ،D وC و سلولز است.
2- خربزه به دلیل دارا بودن پتاسیم بسیار مدر بوده لذا باعث دفع مواد زاید و سموم موجود در خون شده و به فعالیت و شستشوی مثانه و کلیه‌ها می‌کند.
3- خربزه به واسطه آب زیاد، مواد قندی را فورا جذب خون کرده به همین سبب باعث رفع خستگی و گرمازدگی می‌گردد.
4- وجود ویتامین C موجود در خربزه، موجب جلوگیری از بیماری‌های لثه میشود.
5- ‌میزان پتاسیم موجود در خربزه برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی – عروقی بسیار موثر است.