محصولات / بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

گیاهشناسی چغندر لبویی - Beta vulgaris
 
چغندر لبویی بومی نواحی مدیترانه، شمال آفریقا و اروپا می باشد. گیاهی دو ساله که در سال اول تولید قسمت متورم و ضخیم، مملو از مواد غذایی می کند و در سال دوم تولید ساقه گلدهنده و بذور می نماید.
آب و هوا: 
مناسب دمای متوسط و رطوبت نسبی زیاد است. روزهای تقریبا کوتاه (10 ساعت روشنایی) یا گرمای زیاد در افزایش وزن و رشد برگ¬ها موثر است.
خاک: 
زمین های بسیار سنگین به علت مشکل بودن عملیات زراعی و بد شکل شدن ریشه ها و زمین های بسیار سبک به دلیل عدم نگهداری آب مناسب نیستند. pH 7 تا 8 مناسب می باشد و در pHپایین تر از 6 باید آهک اضافه کرد.
کاشت: 
گرچه در برخی کشورها نشاء کاری می  شود ولی معمولا بذر را مستقیما در محل اصلی می کارند. پس از کاشت تعداد 2 تا 4 گیاه سبز می شود که به منظور تولید چغندرهای بزرگتر باید یک گیاه را نگه داشت و بقیه را تنک کرد.
برداشت:  
وقتی که ریشه چغندر به اندازه کافی رشد کرد و قطر آن بین 5 تا 6 سانتی متر رسید موقع مناسبی برای برداشت می باشد. اگر قطر ریشه بیش از این باشد، خشبی و سخت شده، از کیفیت آن کاسته می شود. ممکن است قبل از برداشت سرزنی صورت گیرد و برگهای اضافی جدا شوند و یا اینکه بعد از خارج نمودن چغندر از زمین برگها جدا گردند. می توان با گاو آهن به خارج نمودن چغندر از زمین اقدام نمود.
برخی خواص چغندر لبو:
1- چغندر به ساختن گلبولهاي قرمز خون کمک مي کند، خون را تصفيه کرده و جريان خون را بهبود مي بخشد.
2- چغندر قرمز يا لبو به دليل داشتن فيبر فراوان که خاصيت کاهش چربي خون را دارد و همچنين اسيد فوليک، بهتر است در سبد غذايي بيماران قلبي و زنان باردار قرار بگيرد. 
3- لبو داراي مقادير فراوان آهن در کنار ويتامين ((ث)) و اسيد فوليک است که از بروز کم خوني در افراد بويژه دختران جوان ممانعت مي کند. 
4- يک پاک کنند بسيار عالي براي کبد، کليه و کيسه صفراست. 
5- چغندر ملين، نرم کنند و ادرارآور است و در رفع يبوست نقش عمده اي را ايفا مي کند. همچنين اهميت به سزايي در دستگاه گوارش دارد. 
6- چغندر مانند هويج داراي کاروتن است که در معده تبديل به ويتامين A  مي شود. 
7- خوردن چغندر پخته، براي رعشه مفيد است. 
8- برگ چغندر خام ورم طحال را بهبود مي بخشد. 
9- چغندر مخلوط با آب هويج دفع کننده سنگ کيسه صفراست. 
11- شستشوي سر با جوشانده برگ چغندر، شوره و چربي مو را از بين مي برد و ضد شپش است. 
12- مصرف چغندر براي درد مفاصل و نقرس مفيد مي باشد چون مقدار زيادي آنتي اکسيدان دارد. 
13- شربت چغندر بهترين نوشابه و تقويت کننده بدن و دافع سموم بدن است (براي تهيه شربت چغندر، با آبميوه گيري آب سه تا چهار عدد چغندر خام را بگيريد و آن را با يک ليوان آب معدني مخلوط کنيد).