محصولات/ بذر

شرکت توزیع و پخش سراسری ترنم سبز زاینده رود توزیع کننده سموم بایر آلمان )

taranomsabz@

t.me@taranomseeds

واحد پشتیبانی و فروش:

031-37516004

031-37516002

031-37515855

031-37515359

 
 
شرکت تاکی ژاپن (Takii)
شرکت تاکی یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در زمینه تولید بذر هیبرید سبزی و صیفی در قاره آسیا و کشور ژاپن می باشد که با شرکت ایران بذر روابط انحصاری تجاری دارند.
تاریخچه
تاکی در سال 1835 در ژاپن با یک مغازه فروش بذر سبزیجات محلی کیوتو شروع به کار کرد. آقای Jisaburo Takii با پشتکار شروع به تولید و توزیع بذور با کیفیت نمود که این شروع فعالیت تاکی بود. انواع مختلف بذور سبزیجات از مناطق مختلف جمع آوری و به خانواده شاهنشاهی و معابد عرضه شد. بنابراین، به مرور کیوتو تبدیل به مهد صنعت دانه در ژاپن شد. در سال 1920 شرکت تاکی شروع به صادرات بذر کرد و در سال 1926 بخش بین المللی این شرکت به طور رسمی تاسیس شد. بعد از جنگ جهانی دوم، شرکت تاکی تولید بذور و شبکه های توزیع جدید خود را ارتقا داد و به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت بذر شناخته شد. 
 
 
بخش تضمین کیفیت تاکی 
این بخش متشکل از بخش های مختلفی است. 
یکی از آزمایشگاه های خارج از مرکز تاکی، آزمایشگاه بذر در جنوب کیوتو است. که شامل 4   بخش اصلی می باشد:
1- تست جوانه زنی و آنالیز اطلاعات آن
هر سال بیش از 80000 نمونه تست جوانه زنی بر اساس آزمون بذر بین المللی (ISTA) در این مرکز انجام می شود. این آزمایشگاه دارای مجوز رسمی و واجد شرایط صدور گواهی ISTA برای جوانه زدن، خلوص و رطوبت دانه ها است. تمام اطلاعات این قسمت بصورت آنلاین برای استفاده در بخش های مختلف شرکت در دسترس است.
2- آزمايشگاه آزمون سلامت بذر 
به منظور اطمینان از عاری بودن بذور به بیماری، با روش های پیشرفته مورد آزمون قرار می گیرند، آزمایشاتی مانند آزمون کشت، آزمایش زیستی، آزمایش DNA و...
3- آزمایشگاه بیوشیمیایی
این آزمایشگاه دارای دو روش اساسی است: یکی آزمایش PCR توسط DNA است و دیگری آنزیم الکتروفورز است. این قسمت سبب صرفه جویی در وقت برای بررسی خلوص بذور است در حالیکه آزمایشات رشد بسیار زمان گیر است.
4- آزمايشگاه تست نشاء در آزمايشگاه هاي کنترل شده 
این تست اصلی و منحصر به فرد شرکت تاکی است که به ندرت در سایر شرکت ها یا موسسات انجام می شود.
دمای و رطوبت دقیقا توسط یک سیستم کامپیوتری 24 ساعته در روز کنترل می شوند. این شرایط دقیق نگهداری باعث می¬شود که گیاهان با استفاده از مواد مغذی درون بذر رشد کنند و از مواد مغذی حاصل از فتوسنتز برای رشد استفاده نکنند. درنتیجه این آزمایش، بذور با ارزش غربال و به مشتریان عرضه می شوند.
5- آزمون کیفیت نشاء
جوانه زنی موفق و تولید نشاءهای سالم از ویژگی های یک بذر با کیفیت است. یکی دیگر از آزمون های تعیین کیفیت، تست کیفیت نشاء در شرایطی مشابه شرایط واقعی محیط است تا بذری با اطمینان به مشتریان عرضه شود.
شرکت تاکی اولین شرکت بذر دارای گواهیISO9001: 2008 است. لطفا این چهار آزمایشگاه را معرفی کنید. بذور قابل عرضه این شرکت شامل: خیار، ملون، گوجه، بادمجان، کدو، هندوانه، فلفل، بروکلی، کلم پیچ، گل کلم، اسفناج، قمری، کرفس و ... می باشد.